Part Number # HJXD63B300
SKU # 2212295
HJXD63B300
Siemens HJXD63B300 Sentron Molded Case Circuit Breaker
Part Number # HJXD63B300
SKU # 2212295
Siemens HJXD63B300 Key Features
| Brand: | Siemens |
|---|---|
| Dimensions: | 6.5 in L x 8.8 in W x 14.5 in H |
| Type: | Type HJXD6 Low Voltage |
Quantity:
- Siemens Sentron Molded Case Circuit Breaker, Type HJXD6 Low Voltage, 600 V AC/500 V DC, 300 A, 50/60 Hz Frequency, 35 kA Interrupt, JD Frame, Thermal Magnetic Trip, 1250 to 2500 A Trip, 3 Pole, 3 ph, Bolted-On Mounting, 40 deg C, 6.5 in L x 8.8 in W x 14.5 in H Dimensions