Part Number # QR23B225
SKU # 2381734
QR23B225
Siemens QR23B225 Molded Case Circuit Breaker
Part Number # QR23B225
SKU # 2381734
Siemens QR23B225 Key Features
| Brand: | Siemens |
|---|---|
| Part Number # : | QR23B225 |
| Dimensions: | 7 in H x 4.5 in W x 2.53 in D |
| Frame: | QR |
| Type: | General Purpose Low Voltage |
| Wire Size: | 3 AWG to 300 kcmil |
Quantity:
- Siemens Molded Case Circuit Breaker, General Purpose Low Voltage, 240 V AC, 225 A, 50/60 Hz Frequency, 10 kA Interrupt, QR Frame, Thermal Magnetic Trip, 3 Pole, 3 ph, Load Lug Connection, 3 AWG to 300 kcmil Wire, NEMA 1/3R Enclosure, Flush Mounting, 40 deg C, 7 in H x 4.5 in W x 2.53 in D Dimensions