Part Number # MGA36600
SKU # 2251555
MGA36600
Square D MGA36600 Powerpact Molded Case Circuit Breaker
Part Number # MGA36600
SKU # 2251555
Square D MGA36600 Key Features
Brand:Square D
Part Number # :MGA36600
Actuator Type:Electronic
Dimensions:8.1 in L x 8.3 in W x 12.8 in H
Frame:M
Interrupt Rating:65 kA at 240 VAC/35 kA at 480 VAC/18 kA at 600 VAC
Trip Range:300 to 800 A