Part Number # ED63A030BP
SKU # 2367653
ED63A030BP
Siemens ED63A030BP Sentron Molded Case Circuit Breaker
Part Number # ED63A030BP
SKU # 2367653
Siemens ED63A030BP Key Features
| Brand: | Siemens |
|---|---|
| Dimensions: | 6.35 in H x 3 in W x 3.92 in D |
| Frame: | ED |
| Trip Range: | 80 to 270 A |
| Type: | Type ED6 Low Voltage |
| Wire Size: | 10 to 1/0 AWG |
Quantity:
- Siemens Sentron Molded Case Circuit Breaker, Type ED6 Low Voltage, 600 V AC/250 V DC, 30 A, 50/60 Hz Frequency, 18 kA Interrupt, ED Frame, Thermal Magnetic Trip, 80 to 270 A Trip, 3 Pole, Lug Connection, 10 to 1/0 AWG Wire, 40 deg C, 6.35 in H x 3 in W x 3.92 in D Dimensions