Part Number # FXD62B225
SKU # 2299814
FXD62B225
Siemens FXD62B225 Sentron Molded Case Circuit Breaker
Part Number # FXD62B225
SKU # 2299814
Siemens FXD62B225 Key Features
| Brand: | Siemens |
|---|---|
| Dimensions: | 6.9 in L x 5.5 in W x 11.2 in H |
| Type: | Type FXD6 Low Voltage |
Quantity:
- Siemens Sentron Molded Case Circuit Breaker, Type FXD6 Low Voltage, 600 V AC, 225 A, 50/60 Hz Frequency, 22 kA Interrupt, FD Frame, Thermal Magnetic Trip, 1100 to 2500 A Trip, 2 Pole, 1 ph, Line/Load Lug Connection, 40 deg C, 6.9 in L x 5.5 in W x 11.2 in H Dimensions