Part Number # FXD63B150
SKU # 2190902
FXD63B150
Siemens FXD63B150 Sentron Molded Case Circuit Breaker
Part Number # FXD63B150
SKU # 2190902
Siemens FXD63B150 Key Features
| Brand: | Siemens |
|---|---|
| Dimensions: | 6.9 in L x 5.5 in W x 11.1 in H |
| Trip Range: | 800 to 1500 A |
| Type: | Type FXD6 Low Voltage |
Quantity:
- Siemens Sentron Molded Case Circuit Breaker, Type FXD6 Low Voltage, 600 V AC, 150 A, 50/60 Hz Frequency, 22 kA Interrupt, FD Frame, Thermal Magnetic Trip, 800 to 1500 A Trip, 3 Pole, 3 ph, Line/Load Lug Connection, Freestanding Mounting, 40 deg C, 6.9 in L x 5.5 in W x 11.1 in H Dimensions