Part Number # HGB1B025B
SKU # 2367839
HGB1B025B
Siemens HGB1B025B SpeedFax Molded Case Circuit Breaker
Part Number # HGB1B025B
SKU # 2367839
Siemens HGB1B025B Key Features
| Brand: | Siemens |
|---|---|
| Dimensions: | 2.87 in L x 0.97 in W x 4.99 in H |
| Frame: | GB |
| Wire Size: | 14 to 10 AWG Al/Cu |
Quantity:
- Siemens SpeedFax Molded Case Circuit Breaker, Low Voltage, 277 V AC, 25 A, 50/60 Hz Frequency, 35 kA Interrupt, GB Frame, Thermal Magnetic Trip, 1 Pole, 1 ph, Load Lug Connection, 14 to 10 AWG Al/Cu Wire, Panel Mounting, 40 deg C, 2.87 in L x 0.97 in W x 4.99 in H Dimensions